ULUS MATBAA

SIKÇA SORULAN SORULAR

Whatsapp iletişim hattımızdan direkt müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

− Ürünler için 3 ayrı süreç bulunmaktadır bu yüzden tüm ürünler için sabit üretim süresi yoktur.

  1. 1. Baskı Onay Süreci, baskı montajı tarafınıza iletildikten sonra sizden onay alınana kadar geçen zaman dilimidir.
  2. 2. Üretim Süreci, her ürün kalemi için değişiklik göstermektedir.
  3. 3. Teslimat Süreci, ürünleriniz hazır olduktan kargolama sürecinde geçen zaman dilimidir.

− 2 tür teslimat yöntemimiz bulunmaktadır.

  1. Ulus Matbaa tarafından İstanbul içi teslimat.
  2. • Kargo yöntemi ile İstanbul, Türkiye ve tüm dünya ülkelerine gönderim sağlanmaktadır.

Ulus Matbaa olarak tasarım hizmetimiz henüz bulunmamaktadır. Hazır veya belirli bir seviyeye kadar yapılmış tasarımlar üzerinde değişiklikler sizlerin de onayı doğrultusunda saatlik ücret bazından yapılmaktadır.

Hazır olarak düşündüğünüz tasarımlar baskıya hazır hale getirilirken oluşan değişikler size tekrardan onayınız için mail üzerinde iletilmektedir.

İrsaliye Fatura olarak faturalandırılan faturanız elden teslim veya kargo sistemi ile gönderilmekte ve teslim alındı imzanıza istinaden faturalandırma işlemimiz gerçekleşmektedir.

Oluşan hata bize ait ise tabi ki yeniden üretim gerçekleşir. İade işlemimiz mevcut değildir. Eğer ki hata sizin onayınız ve basım işleminde sonra ortaya çıkan harf, rakam ve şekil değişikliği talebi ise maalesef değişim imkânımız mevcut değildir.

Merkezimiz olan Zincirlikuyu ofisimizden teslim alabilirsiniz. Üretim merkezimiz olan Topkapı’dan ürün teslimi yapılmamaktadır. Sebebi; üretim merkezimizde teslimata zaman ayıracak bölümümüz ve personelimiz olmamasıdır.

Kargolama sürecinden sizin ve bizim için en uygun olan kargo firması ile gönderim sağlanmaktadır.

Tabi ki whatsapp hattımızdan görseli iletme durumunuz sizlere yardımcı olabiliriz. Sizde takdir edersiniz birebir aynısını yapabilmemiz imkansızdır fakat dünya küçük belki bizim üretimimizdir aynısı yapabiliriz.

Tüm adetlerde üretim imkanımız vardır. Sadece adet az olması ile dijital baskı yapmamız ilave olarak kalıp ücreti sebebi ile maliyetimiz artmaktadır. Adet artttıkça maliyetler azalacağı için adetin yüksek olması sadece üretim süresini uzatmaktadır.

Hazır tasarım olarak hizmet vermemekteyiz. Mottomuz olan herkese özel matbaacılıktan dolayı benzeri tasarımlardan ziyade özel ürünlerin baskısını yapmayı tercih ediyoruz.

Sipariş tarihinizi belirtmeniz yeterlidir.

Baskıda, eğer işte özel renkler yoksa, kullanılan 4 ana renk vardır. Belli açılara ve değerlere sahip tramların oluşturduğu bu renkler, üst üste basılır. Baskıdaki 4 ana renk, C : Cyan (Mavi), M: Macenta (Kırmızı), Y: Yellow (Sarı) ve K: Black (Siyah) tır. Tüm renkler bu renklerin karışımıyla ortaya çıkar. Örnek olarak ; Eğer bir işin içinde yeşil renk varsa, bu, C ve Y’nin tanımlanan teknikle üst üste basılmasından oluşur.

Uygulama yapacak personel ve ekipman maliyetleri tarafınızca kabul edildikten sonra yapılabilmektedir.

Henüz tabela üretim için alan ve personel eksiğini tamamlanmamıştır.

Paletli bloknot.

Tabi ki fakat dijital baskıyı tercih edeceğimiz için maliyetler artmaktadır.

Belirli sabit giderlerin adete bölünmesi sebebinden kaynaklanmaktadır. Örneğin; 1-1000 adet baskı ücreti 250 TL olarak kabul edersek 100 adet broşürün adet baskı maliyetine 2,5 TL baskı maliyeti ekleriz fakat 1000 adet broşürünüzün adet baskı maliyetine 0,4 TL baskı maliyeti eklenmektedir.

%95 oranında baskılarımızda ‘’70*100-50*70-35*50-64*90-45*64’’ boyutlarda kağıt kullanmaktayız.

Kitapçık baskı tarzında ön arka ve sağ sol birlikte basıldığı ve yönlerinin örtüşmesi için yapılmaktadır.

Ürünlerimizin üzerinde bulunan naylonsu maddedir.

Hayır, belirli üretim saflarında diğer matbaa firmaları ile koordineli çalışmaktayız. Bunun sebebi makine maliyetleri ve bir ürünün bazen 10 farklı makine tipinden geçmesidir.

Her ürün için belirli üretim kalıplarımız mevcuttur. Bu kalıbın dolması beklenmekte ve toplu basım yapılmaktadır. Örneğin kartvizit baskısında 138 kartviziti aynı anda basmaktayız. Bunun sebebi 100 TL ye satışını yaptığımız ortalama bir kartta baskı maliyeti 138 farklı kartvizite bölmektir.

Baskı kalıbının dolması ile ilgili olan beklemeden veya makine arızalarından kaynaklanıyor olabilir. Çünkü ilk işinizde kalıbı dolduran son ürün sizin ürününüz ve ikinci işinizde kalıba girip diğerlerini bekleyen ilk iş olmuş olabilir.

Dikdörtgen-Kare haricinde olan tüm kesimler özel kesimdir.

Whatsapp iletişim hattından temsilcilerimizde iletişime geçebilirsiniz.

Kağıt, karton ve reklam ürünleri ile ilgili tüm ürünleri yapabilmekteyiz.

İstediğiniz ürüne bağlı olarak hesaplama süresi farklı olabilir. Parkuru tam olarak bizde olmayan bir bölümde kısmi üretim dahi olsa o parkura sahip firma bulma ve sizin için fiyat alma süresinden dolayı süreç uzamaktadır.

Sipariş alındığında %50 ön ödeme, %50 teslimat esnasında olacak şekildedir.

Belirli firmalarla belirli vadelerde çalışılmaktadır.

Facebook, İnstagram, Linkedln'de, Ulus Matbaa olarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Referanslarımız

Ulus Matbaa geniş ürün yelpazesi ve uygun fiyatları ile müşterilerine hizmet vermekte ve vermeye talip olmaktadır.